Analiza pierwiastkowa włosów

Analiza pierwiastkowa włosów, w połączeniu z wywiadem chorobowym lub badaniem lekarskim, jest cennym źródłem informacji umożliwiających pełną ocenę stanu zdrowia i wskazanie charakterystycznych cech typu metabolicznego. Na tempo przemian metabolicznych może wpływać wiele czynników zewnętrznych, m.in. praca fizyczna, umysłowa, stany emocjonalne, niska lub wysoka temperatura otoczenia, trawienie i przyswajanie pokarmów, wzrost zawartości niektórych hormonów we krwi, zwłaszcza hormonów tarczycy i rdzenia nadnerczy. Odpowiednia interpretacja wywiadu lekarskiego (ewentualnie ankiety Pacjenta) i wyników analizy pierwiastkowej umożliwia wskazanie optymalnego sposobu odżywiania organizmu.  Prawidłowe zakresy stężeń pierwiastków i proporcje między nimi mogą być traktowane tylko jako jeden z parametrów określających niedobór czy nadmiar danego pierwiastka. Badania przemiany mineralnej są prowadzone od 30 lat w wielu ośrodkach naukowych na świecie.

Wyniki analizy pierwiastkowej mogą:

Na podstawie wyników proponujemy Państwu indywidualne zalecenia dietetyczne oraz program suplementacyjny (witaminowo-mineralno-antyoksydacyjny), mające na celu polepszenie stanu zdrowia.

Dlaczego warto ją wykonać?

Dieta uboga w witaminy i mikroelementy, stres, brak ruchu, szybki tryb życia prowadzą do zachwiania równowagi pierwiastkowej w organizmie. 

Utrzymujący się przez dłuższy czas stan nadmiarów i niedoborów pierwiastków prowadzi do zaburzeń metabolicznych, które w dalszej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania przewlekłych chorób. Można przeciwdziałać tym tendencjom przez zastosowanie odpowiedniej suplementacji witaminowo-mikroelementowej i diety. Należy poznać dokładne potrzeby swojego organizmu, aby dostarczyć mu odpowiednie substancje odżywcze i wyrównać proporcje pierwiastków w organizmie. 

Obecnie powszechnie dostępne są najrozmaitsze suplementy diety, zarówno naturalne jak i syntetyzowane chemicznie. Jednak nie wszystkie te środki są odpowiednie dla każdego. 

Stosowanie standardowej dawki substancji dla każdego nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dawka powinna być dostosowana do konkretnej osoby i jej potrzeb. Inna musi być podana osobie szczupłej o szybkiej przemianie materii, pracującej fizycznie, a inna osobie otyłej o wolnej przemianie materii, prowadzącej siedzący tryb życia. Suplementy diety w zależności od dawki i pory spożywania mogą wywołać u każdego z nas inne reakcje, np.: pobudzać, uspokajać, wzmacniać, wyciszać, itp. 
Bardzo ważne jest również w jakim stopniu dany preparat wchłania się do organizmu. Często zdarza się, że mimo przyjęcia dużej dawki wchłanianie jest bardzo słabe. Można zwiększyć wchłanianie preparatu poprzez zażywanie go razem z substancjami synergistycznymi, których skład chemiczny ułatwi absorpcję i dystrybucję suplementu w organizmie. 

Wszystkie te kluczowe informacje są zazwyczaj pomijane przy zażywaniu suplementów diety. Natomiast producenci leków i suplementów, mimo iż podają dokładne dane i dawkowanie, to nie są w stanie określić sposobu przyjmowania wraz ze wszystkimi zażywanymi preparatami. Wówczas skutek zażywania suplementu jest w słabo odczuwalny, a czasami nawet odwrotny od porządnego. 

Dlatego tak ważne poznanie własnego organizmu i jego indywidualnych potrzeb oraz połączenia ich z wiedzą o żywieniu. 
Wszystkie te istotne czynniki są brane pod uwagę przy układaniu indywidualnego programu suplementacyjnego na podstawie APW. Zalecony indywidualny program suplementacyjny wskazuje dokładnie dawkę, porę zażywania i czas spożywania witamin, minerałów i preparatów roślinnych, czyli suplementów diety. 

Nasze Centrum jest partnerem laboratorium BIOMOLMED w Łodzi i można u nas zamówić wykonanie analizy pierwiastkowej włosów.
Cena usługi z wysłaniem do BIOMOLMED - 350zł
Szukasz odpowiedniej dla siebie diety?
Potrzebujesz witamin i mikroelementów?

Otrzymasz:

Analiza pierwiastkowa włosów może pomóc na wiele dolegliwości m.in. na:

Prawidłowe odżywienie organizmu wspomoże każdy proces leczenia pod nadzorem lekarza.